• אין מוצרים בעגלה

סכום ביניים: 0

עבור אל סל הקניות

סידרת סולאר זון

סידרת סולאר זון

סולאר זון

SOLAR ZONE

ככל שמתקדם המחקר בתחום הביולוגיה של העור, מתברר יותר ויותר עד כמה גדולה היא השפעת הסביבה ובעיקר קרינת השמש על ,תפקוד העור, על קצב הזדקנות העור וכמובן על מראה העור.

התרומה של ה- photo-aging לתהליכי ההזדקנות של העור היא עצומה והיא באה לידי ביטוי בקמטים עמוקים, פיגמנטציה וחוסר אחידות גוון העור.

הצטברות הידע בתחום הזה הביאה בסופו של דבר להחמרת התקנים של מוצרי שמש במדינות רבות ובעיקר בדרישה להגנה גבוהה הרבה יותר בתחום ה- UV-A .

קרינת ה- UV-A היא התחום של הגלים הארוכים יותר של הקרינה האולטרה סגולה. (320-400 ננומטר). קרינת ה- UV-B היא התחום של הגלים הקצרים יותר של הקרינה האולטרה סגולה (290-320 ננומטר) .

קרינת הUV-A - אמנם פחות אנרגטית מקרינת ה- UV-B אך היא מהווה כ- 95% מסה"כ קרינת ה- UV שמגיעה לכדור הארץ, היא נמצאת בעוצמה די קבועה במשך כל שעות היום, חודרת דרך שמשות החלונות וחודרת לשכבות עמוקות יותר בעור (לדרמיס). היום מתברר יותר ויותר כי קרינת ה- UV-A למרות שאינה גורמת לכוויות שמש, יש לה תרומה עצומה בהאצת תהליכי הזדקנות העור ובגרימת תופעות חמורות ברקמה.

קרינת ה-UV-B גורמת באופן ישיר לכוויות שמש ולנזקים חמורים ברקמה (האצת תהליכי הזדקנות הריקמה, דיכוי המערכת החיסונית וסוגים שונים של סרטן) שיעור ההגנה ב-UV-B מבוטא על ידי פקטור ההגנה SPF. ערך זה נקבע באמצעות ניסוי קליני בו נבדקת יעילות התכשיר במניעה/דחיה של היווצרות תגובה דלקתית (אריתמה) בבני אדם בזמן חשיפה לקרינת UV.

חשוב להבין כי פקטור הגנה (SPF) אינו מבטא כלל את שיעור ההגנה בתחום ה-UV-A לכן נדרש מדד נפרד על מנת לבטא את רמת ההגנה בתחום זה.

ברגולציה אירופית נקבע מדד PF-UVA (UV-A Protection Factor). ערך זה נקבע באמצעות מכשור מיוחד הבודק את רמת הסינון של התכשיר בתחום קרינת ה- UV-A . השיטה הזאת גם בודקת את יציבות המסננים של התכשיר בסביבה של קרינה (photo-stability).

ברשויות שונות הגיעו למסקנה שיש לקשור את רמת ההגנה בתחום ה- UV-A לרמת ההגנה של התכשיר ב- UV-B כלומר, ככל שלתכשיר פקטור הגנה (SPF) גבוה יותר, תידרש גם הגנה גבוהה יותר בתחום ה- UV-A.

על מנת להבטיח הגנה יעילה בתחום רחב, נדרש ברגולציה האירופית כי ההגנה ב- UV-A תהיה לפחות שליש ביחס לפקטור ההגנה של התכשיר כלומר היחס UVA-PF/SPF שווה לפחות 0.33 . תכשירים העומדים בדרישות אלו נושאים את הסימן A . בשנת 2014 פרסם משרד הבריאות הישראלי תקן חדש למוצרי שמש ובו אומצו הדרישות האירפאיות.

SOLAR ZONE היא סדרה חדישה של מוצרי טיפוח עם הגנה מוגברת מהשמש העומדת בדרישות האירופיות המחמירות ואף למעלה מכך. כפי שניתן לראות בטבלה, ערכי הגנה ב- UV-A ומכאן גם היחס UVA-PF/SPF גבוה יותר מהנדרש על ידי הרגולציה בשיעור ניכר ( 40% עד 135%). המוצרים עברו בדיקה דרמטולוגית.

המותגים שלנו

מוצרים נבחרים